8 listopada 2013

Tropical Island

Ze względu na to, że gdy wracam do domu z pracy jest już ciemno, nie miałam możliwości przygotować w tym tygodniu postu modowego.  Jednakże mam dla Was zdjęcia z miejsca, do którego wracałam już kilka razy, głównie ze względu na dzieci:) A mianowicie do Tropical Island. Jest to największ w Europie sztuczna wyspa tropikalna. Wszystko znajduje się pod zamkniętą kopułą i zajmuje łącznie 7 ha. Tropikalna kraina leży 60 km na południe od Berlina i 100 km na północ od Drezna. Bardzo łatwo tam dojechać. Czynna jest 24 h na dobę.Ta egzotyczna kraina podzielona jest na kilka stref: jest Morze Południowe z plażą, Las tropikalny,strefa saun i basenów, zjeżdżalnie wodne , ogromny plac zabaw z tzw. małpim gajem, trampolinami, różnymi atrakcjami dla dzieci, spa,gdzie robią boskie pilingi i masaże całego ciała. Znajduje się tu mnóstwo restauracji i barów, bogata oferta noclegowa (namioty, bungalow), a także ciekawe programy rozrywkowe.Wybrane strefy są dodatkowo płatne, ale wszystko odbywa się za pomocą opaski na rękę z czipem, na który nabija się należność, a jesteśmy rozliczani przy wyjściu. jest to fajne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba martwić się o gotówkę,gdy korzystamy z atrakcji, ani o kradzież. Na wejściu kupujemy tylko bilet , a na wyjście rozliczamy się za resztę.
Nakrycia wierzchnie i dokumenty trzymamy w indywidualnych szafkach na zamykanych naszym czipem. Można przywieźć ze sobą swój prowiant i napoje, jest to ważne jeśli jedzie się z dziećmi, ponieważ pozwoli ograniczyć koszty :) Jeśli chodzi o bary i restauracje to jest duży wybór, od pizzy po krewetki. Często komponuje się zestawy samemu i potem nabija należność na czip. Jedzenie smaczne i świeże.Noclegi są dosyć drogie, choć niektórzy zostają nawet kilka dni. Można spać na leżakach ,  dlatego warto zabrać ze sobą poduszki, koce i szlafroki.


 Temperatura i wilgotność tropików jednak po całym dniu szaleństwa przytulnie jest w szlafroczku :) Nas najbardziej zauroczył klimat po zmroku, wtedy baseny podświetlone są na szmaragdowo. Jest pięknie!!! Wieczorami też odbywają się programy rozrywkowe.


 W ofercie jest nawet lot balonem pod kopułę :))
Trochę tego dużo i mam nadzieję , że Was nie zanudziłam, ale pobyt w Tropical Island wart jest swojej ceny.
Dla zainteresowanych podaję link do stronki http://www.tropical-islands.de/pl/atrakcje/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz