17 maja 2014

Sandałowiec

W ramach rozpoczętej współpracy z firmą  LAJT mam przyjemność testować krążki parafinowe, które oferuje Pan Witold Pawlus ze Strzegomia. Na dzień dzisiejszy oferta krążków parafinowych składa się z 20 propozycji, z czego 15 to czyste olejki eteryczne , a pięć to kompozycje.
  Paczuszka, którą otrzymałam pozytywnie mnie zaskoczyła, piękne drewniane pudełeczko zawiera cudowne obietnice zapachowe. Design i estetyka mówią same za siebie. Prostota opakowania kryje w sobie wielkie bogactwo i naprawdę robi wrażenie.


       Sandałowiec - to bohater dzisiejszego posta. Olejek sandałowy nadaje perfumom wyraźną drzewną nutę bazy, a użyty w mniejszej ilości stanowi doskonały utrwalacz dla innych zapachów. Aromat drzewa sandałowego o właściwościach relaksacyjnych redukuje stres i  wpływa na poprawę snu.  Zapachowi temu przypisuje się również właściwości afrodyzjakalne. Nawet nie wiedziałam :) Teraz już wiem dlaczego lubię perfumy zawierające te olejki :)


Krążek ma piękną brązową, karmelową barwę, podczas topienia  przypominał mi toffie, miałam ochotę go spróbować:) Momentalnie wyczułam olejki eteryczne , które po chwili  wypełniły cały dom. Zapach zdecydowany, ale na pewno nie uciążliwy, balsamiczny i słodki. Bardzo podobał mi się ten drzewny aromat.Sandałowiec to małe, wiecznie zielone drzewo, osiągające do 18 m wysokości, o smukłych, opadających gałęziach.Pełną dojrzałość osiąga w czasie 60-80 lat, kiedy to w drewnie twardzielowym, w środku wąskiego pnia uzyskuje się największą zawartość olejku sandałowego.
   Drzewo sandałowe to nieodłączny element tradycyjnej medycyny, w tym chińskiej medycyny ludowej oraz indyjskiej sztuki uzdrawiania zwanej Ajurweda.
  Kosztowny olejek szeroko stosowany jest także w przemyśle kosmetycznym.Dodawany powszechnie do kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry - nie jest toksyczny i nadaje się do wszystkich typów skóry, a szczególną jego skuteczność potwierdzono dla skóry suchej, spękanej, pomarszczonej, trądzikowej i podrażnionej.


W Indiach wierzono, że termity nigdy nie atakują drzewa sandałowego i z tego powodu uznano go za symbol witalności i stanowi element religijnych i duchowych tradycji Indii.

           Mam nadzieję, że wzbudziłam Waszą ciekawość. Parafinowe krążki możecie nabyć w mydlarniach min. lubińskiej, legnickiej, poznańskiej, lub bezpośrednio na fanpejdżu na fb LAJT w cenie 4,5 zł. Po oddaniu lub odesłaniu 5 takich krążków 1 dostaniecie gratis.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz