21 czerwca 2014

Bergamotka i Cynamon

Kolejne pachnące krążki, od firmy LAJT, które dziś przedstawię to BERGAMOTKA oraz CYNAMON.  Dwa świetne zapachy, które zaliczam do ulubionych.

              BERGAMOTKAOlejek zastosowany w tym krążku jest wyciskany ze skórek hiszpańskich owoców bergamotki. Ma świeży, orzeźwiający zapach i ...
... jest stosowany do aromatyzowania artykułów spożywczych (np. herbata Earl Grey) oraz w produkcji wielu perfum, wód i mydeł toaletowych. W przypadku stosowania kosmetyków zawierających ten olejek, należy uważać z ekspozycją na słońce, ponieważ możemy się narazić na długo nie znikające plamy, zaczerwienienie, pokrzywki czy też pęcherze.
Olejek ma działanie dezynfekujące, przeciwgrzybicze, dezodorujące. Zażyty doustnie działa wykrztuśnie, wiatropędnie i moczopędnie. Dodatkowo olejek z bergamotki działa antyseptycznie, rozkurczowo i pobudza apetyt oraz trawienie. Jest bardzo pomocny w stanach zapalnych skóry, przy infekcjach górnych dróg oddechowych, migdałków. W stanach depresyjnych łagodzi napięcia, lęki, stres.


 


                                                       CYNAMON
 W momencie, kiedy zapach cynamonu rozszedł się po pokojach, zaraz przybiegły dzieci z pytaniem jakie ciasto piekę i kiedy będzie ? :). Tak bardzo realistyczny jest  ten zapach, że można się nabrać. Piękny, domowy aromat ciasta z cynamonem na długo zapadnie w pamięci dzieci, które nie mogły uwierzyć, że to nie do jedzenia :) Podoba mi się forma, jaką przybiera każdy krążek podczas topienia. Na początku ma konsystencję budyniowatą, plastyczną, a dopiero po chwili staje się płynny. Ciekawe widowisko, zawsze chętnie je obserwuję.
        W przypadku parafiny cynamonowej zdarzyło się coś, co do tej pory nie miało miejsca przy żadnym krążku. Podczas drugiego palenia zaczął się pojawiać osad na dnie kominka. Wyglądał jak sproszkowany  cynamon. Po ostygnięciu i uwolnieniu z kominka przypominał ciasteczko z czekoladą  :)


 

 Ciekawa jestem , czy mieliście już któryś z tych krążków? Na pewno warto spróbować znaleźć swój ulubiony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz