10 czerwca 2014

MELISA - NIAOULI

Chciałam dzisiaj przybliżyć Wam kolejny krążek od  Lajt.

                                      MELISA - NIAOULI


  Kolejna kompozycja, która podbiła moje serce :) Zapach bardzo przyjemny, rześki, momentalnie czuć go było w całym domu i nawet na drugi dzień rano dało się wyczuć te orzeźwiające nuty. Krążek ma kolor zielony, po roztopieniu nie jest tak intensywny jak mięta, a raczej delikatny, przejrzysty.
 W skład kompozycji wchodzi  melisa i niaouli. MELISA LEKARSKA - powszechnie wiadomo, że ma działanie uspokajające, wzmaga apetyt, poprawia trawienie itp. Nie będę przytaczać tutaj wszystkich  właściwości, ale podzielę się z Wami ciekawostką.
  W Mitologii greckiej podobno imię Melisa nosiła jedna z nimf, która tak się naprzykrzała swoją miłością Zeusowi, że zniecierpliwiony zamienił ją w pszczołę. Gdy zmarła, z pszczelego ciała wyrosła roślina o urzekającym zapachu, wabiąca do siebie wszelkie owady.
  W greckiej medycynie nazywano ją " eliksirem życia ", wierząc, że może ona całkowicie przywrócić człowiekowi nadwątlone siły.
 Starożytni chętnie kąpali się w naparze z melisy, by nadać ciału miły zapach, aromatyzowali jej liśćmi wino, a także pocierali miejsca ukąszone przez pszczoły i osy.OLEJEK NIAOULI - uważany jest za doskonały wzmacniacz systemu immunologicznego i środek przeciwalergiczny, odkażający, przeciwbólowy i przeciwbakteryjny.
 Uzyskiwany jest z młodych pędów wiecznie zielonych krzewów niaouli. Olejki eteryczne wykorzystuje się do :
-aromatyzacji i dezynfekcji powietrza (kominki aromaterapeutyczne, nawilżacze powietrza, odkurzacze, potpourri);
- kąpieli: 10 kropli olejku wlać do wanny z wodą i wymieszać. Kąpiel powinna trwać 15-30 minut;
- masaży: 4 krople olejku eterycznego mieszamy z 1 łyżką olejku bazowego np. migdałowego, słonecznikowego;
- pielęgnacji skóry;
     Kompozycja ta bardzo mi się podoba i chętnie do niej wrócę. Posiada dość silny zapach, słodko - świeży, z nutką kamfory. Możecie je dostać w cenie 4,50 zł za 30 g.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz