17 lutego 2015

Świeca zapachowa Solitude od Bridgewater Candle


Pewnie zauważyliście, że dużo u mnie ostatnio aromaterapii. Miesiące jesienno zimowe rozpalają we mnie żądzę palenia świec. Ciepło i zapach jakie wydzielają działają na mnie odprężająco. Woski zapachowe, samplery, czy słoje kupuje nagminnie i nie mogę się doczekać, kiedy wrócę z pracy i poznam nowy zapach.

Moim ostatnim odkryciem są świece firmy Bridgewater. Nie są zbyt powszechne, jak np Yankee Candle, ale poznania.
Firma Bridgewater Candle company została założona w 1998 roku w USA i szybko została jednym z liderów na rynku zapachowym. Szeroka gama nut zapachowych, a także czysto palące się świece, spowodowały, że firma zyskała bardzo dobrą reputację.


Świeczka zapachowa SOLITUDE ( Samotność ) to pierwsza świeca tej firmy, którą miałam przyjemność poznać. Wykonana jest z wysoko wyselekcjonowanego oleju sojowego , dzięki czemu równomiernie i czysto się wypala.


Solitude to zapach delikatnej bergamotki, płatków lotosu, białych róż i kwiatów pomarańczy. Zapach uwalnia się dość długo i początkowo nic nie czułam. Dopiero po jakimś czasie wyzwolił się aromat, bardzo delikatny i ulotny. Świece tego typu ( Votive )  jak zaleca producent, można palić tylko w przeznaczonych do tego szklanych świecznikach. Ja użyłam szklanki po Nutelli, które zbierałam swojego czasu właśnie z myślą o przeznaczeniu ich na świeczniki.


Szybko zorientowałam się dlaczego producent tak zaleca. Wosk po prostu wylewa się na boki, nie trzyma formy. Jeśli zostawili byśmy świeczkę na podstawce, po prostu zabrudziła by ją i prawdopodobnie wosk wylał by się dalej.


Czas palenia przewidziany jest na 15 godzin i rzeczywiście tyle wynosi. Waga świecy 56 g, i kosztuje 10 zł. Solitude pochodzi z linii zapachowej Fresh. Znajdziecie ją w sklepie Pachnąca Wanna gdzie są inne kompozycje firmy Bridgewater Candle warte uwagi. Ja na pewno zamówię inne zapachy, bo jestem bardzo ciekawa pozostałych świeczek.


Jest to świetny, pachnący dodatek do każdego domu, a przystępna cena pozwala rozkoszować się tą marką bez obawy o budżet.
Warto zaznaczyć, że Bridgewater zaangażowane jest w odżywianie i dbanie o dzieci z krajów rozwijających się. z każdej sprzedanej świecy firma oddaje część kwoty dla sierot w różnych częściach świata.
 Szczytny cel, a my możemy cieszyć się wyjątkowymi chwilami sprawiając radość sobie i innym.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz