18 czerwca 2015

Journey at Sea - morska podróż z Goose Creek Candle

Jakiś czas temu pisałam o nowej na polskim rynku firmie oferującej woski sojowe i świece zapachowe. Mowa o Goose Creek Candle. Zainteresowanych odsyłam do recenzji zarówno wosku Summer Sherbet jak i dużej świecy w szkle White Coral tej firmy.
Dzisiaj przybliżę kolejny wosk , kojarzący się z latem i morskimi wyprawami.

                 JOURNEY AT SEA


NUTY GŁOWY: NUTY SERCA: BAZA:
bergamotka konwalie drzewo tulipanowca
mandarynka lilie wodne  
gruszka nashi trawa nadmorska  
ananas    
 
Rozpocznij spokojną żeglugę przez morze pełne zapachu bergamotki, mandarynek, gruszki nashi i złotego ananasa. Kompozycję dopełnią wonie słonej nadmorskiej trawy, lilii wodnych, konwalii.
 
Moja opinia
Wosk jest niezwykle intensywny. Roztapiam tylko jedną kostkę i palę ją zazwyczaj przez dwa dni, czyli dwa pełne podgrzewacze do kominka. Aromat rozchodzi się już po krótkiej chwili i przez cały czas jego moc jest taka sama. 
Bardzo przypomina mi wosk Yankee Candle Pink Sands, który po prostu uwielbiam. Jest to taki morski, lekko melonowy zapach, z delikatną nutką słodyczy. Kompletnie nie wyczuwam tu konwalii, a moja córcia po wejściu do kuchni wyczuła cytrusy. Zapach zdecydowanie całoroczny, nie jest w stanie mi się znudzić. Woski mają dużą pojemność 59 g i zapewniają ok 80 godzin przyjemnego aromatu. Są bardzo plastyczne i można je po prostu odłamać po kosteczce. W dotyku przypominają kostkę masła, są dość tłuste. Duży plus dla firmy za przepiękną i estetyczną grafikę opakowań. Az kusi do kolekcjonowania. Plastikowe pudełeczko bardzo łatwo otworzyć i zamknąć, szczelnie przechowywać można pozostały wosk bez utraty intensywności. 

Turkusowy kolor roztopionego wosku kojarzy mi się z morską tonią i wakacjami. Pcha mnie myślami na wymarzony urlop i zawiera w sobie obietnicę odpoczynku.
Wosk JOURNEY AT SEA kupicie w sklepie Pachnąca Wanna w cenie 22,00 zł. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz