20 września 2015

Yankee Candle - Gingerbread Maple - limitowana edycja Sweet Treats


Dzisiaj zapraszam Was na recenzję trzeciego z jesiennej limitowanej edycji Sweet Treats od Yankee Candle.
Gingerbread Maple zostawiłam sobie na koniec, ponieważ na sucho wydawał się ciężki i duszący. Poza tym wiele opinii krążyło w internecie, że to zapachowy killer trudny do zniesienia.
Jak bardzo się można pomylić kierując się opiniami, przekonałam się na własnym...nosie :)


" Gingerbread Maple - mieszanka przypraw do pieczenia, imbiru i ciepłego aromatu goździków, doprawiona odrobiną syropu klonowego przywołuje wspomnienie świeżo upieczonego, piernikowego ciasteczka. "

Kiedy odpaliłam pierwszy kawałek, to bałam się reakcji domowników. Wprawdzie przyzwyczajeni do różnych walorów zapachowych, czasem potrafią nieźle marudzić :) 
Pomału zaczął się rozchodzić zapach pierniczków, takich typowo Bożonarodzeniowych. Mieszanka korzennych przypraw wnikała do każdego pokoju, wyciągając za nosy wszystkich do kuchni. Tylko Karolcia nie lubiąca zapachu imbiru coś tam pobąkiwała, że śmerdzi przyprawami. 


Mój klonowy, imbirowy chlebek pokonał swoich rywali i to bez dwóch zdań. Spodziewałam się gaszenia kominka po godzinie, jednak wypaliłam aż dwa podgrzewacze nie mogąc się nacieszyć zapachem.
Dla mnie GINGERBREAD MAPLE  jest numerem jeden tej zapachowej trójki. Początkowo obstawiałam za Vanilla Bourbon, potem walka toczyła się między nim, a Cranberry Twist. Teraz wiem już na pewno, zwycięzca jest tylko jeden i jest nim Gingerbread Maple. Topiący się wosk ma kolor obranego imbiru. Wymowne podobieństwo. prawda? 

" Ciepłe, świeżo wyjęte z piekarnika, ciasto piernikowe, doprawione goździkami i szczyptą korzennych przypraw oraz polane syropem klonowym. Ociekające słodyczą, z nutą pikanterii, niesamowicie pobudzające ślinianki do pracy. Przypływ chęci na wypieki gwarantowany. Aromat jest zdecydowany i intensywny, ale nie przytłacza "

Nic dodać, nic ująć. Koniecznie musicie go zapalić, aby obalić mit duszącego killera. 

  
Wszystkie trzy woski są dostępne w sklepie internetowym PACHNĄCA WANNA  w cenie 7,50 zł. 

A Ty masz już swojego faworyta? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz