20 maja 2016

Riviera Escape - wosk z kolekcji Q2 2016 Yankee Candle

Mimo, że największą miłością darzę woski Goose Creek Candle, to do Yankee mam sentyment. To z nimi miałam swój pierwszy raz, to one wprowadziły mnie w świat zapachów palonych w kominkach. Dlatego gdy pojawiają się nowości tej marki, po prostu muszę je mieć.
Dziś przedstawię wosk o pięknym błękitnym kolorze, kojarzącym się z letnim niebem i pięknymi nadmorskimi zatokami.

RIVIERA ESCAPE

OD PRODUCENTA
Wosk z rześkiej linii zapachowej Yankee Candle z serii Classic o zapachu delikatnej, morskiej bryzy połączonej z aromatem śródziemnomorskich kwiatów oraz niewielkim dodatkiem ambry. W skład całej kolekcji Q2 wchodzą 4 zapachy: 
- Riviera Escape - nadający nazwę całej serii
- Olive & Thyme
- Summer Peach
- See Salt & Sage

Riviera Escape to jeden z dwóch zapachów, które przypadły mi do gustu. 
Jest to bardzo świeża kompozycja przynosząca wspomnienia z wakacji nad Rivierą i zapachem morskiej wody. Typowy nadmorski klimat, ale tych ciepłych mórz, nie naszego zimnego Bałtyku. Ono pachnie inaczej.


 Od razu wrzucam połowę tarty i w przypadku tego wsku, zapach budował się w miarę topnienia. Inaczej pachniał na początku, a trochę inaczej po całkowitym stopieniu. Cały czas jednak przenosił mnie myślami na rozgrzane plaże i piękne śródziemnomorskie alejki wypełnione cudownymi kwiatami. Jest to zapach elegancki, luksusowy, można doszukać się delikatnych praniowych nut, jednak w ilości bardzo znikomej. Czuć natomiast słodycz kwiatów podkręcających całość. Nadają one delikatnie perfumeryjnego charakteru tej kompozycji. Naklejka odzwierciedla typ zapachu i oczami wyobraźni przenosi nas w śródziemnomorskie, ukwiecone kafejki, gdzie możemy delektować się smakołykami, a wietrzyk owiewa nasze ciała dopiero skąpane w słonej wodzie.

Moc zapachu bardzo dobra, intensywny, ale nie męczący. Jednak ma się wrażenie, że taka kompozycja już się wcześniej pojawiła, a przynajmniej dość podobna. 


Riviera Escape to zdecydowanie świeża, letnia propozycja dla osób lubiących morskie klimaty i rześkie powiewy wiatru. Ja jestem na tak. 
Wosk dostępny w sklepie internetowym PACHNĄCA WANNA 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz