29 czerwca 2016

Attipas buciko - skarpetki dla dzieci

Na spotkaniu blogerek w Lubinie otrzymałam kolorowe buciki dla dzieci od firmy ATTIPAS
Ponieważ moje dzieci są już nastolatkami, postanowiłam podarować kolorowe buciki koleżance, która niedawno urodziła córeczkę. Ponieważ malutka Nastka jest jeszcze za mała na naukę chodzenia, nie mam dzisiaj konkretnej opinii o tym obuwiu. Posłużę się jednak zdaniem mam, które miały przyjemność obserwować swoje maluszki w attipaskach :)
OD PRODUCENTA
 
Attipas to popularne na całym świecie obuwie dziecięce, opracowane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie stóp naszych pociech. Po siedmiu latach prac badawczych i rozwoju na Uniwersytecie w Seulu przedstawiono finalny produkt.

 Attipaski są lekkie, elastyczne i antypoślizgowe! Łatwo się je zakłada na miękkie i pulchne stopy dziecka, a dzięki odpowiednio wyprofilowanej podeszwie zapewniają swobodny ruch palców. Elastyczna i cienka warstwa podeszwy umożliwia kształtowanie cech niezbędnych do prawidłowego rozwoju umiejętności stopy: dobre czucie podłoża, wszystkich nierówności, a przez to właściwe dostosowywanie się do nich; możliwość nieskrępowanego doskonalenia reakcji równoważnych stopy i całego ciała; umiejętne przenoszenie ciężaru ciała - słowem zapewnia nie tylko idealne warunki mechaniczne, ale też te często ignorowane – pozwalające na stymulację zmysłów dziecka – czucia i równowagi. W przypadku Attipasów nie ma znaczenia również problem często sygnalizowany przez rodziców – wysokość podbicia. Są w stanie dopasować się i do tej płaskiej, i do tej wypukłej stopy. Attipasy nie potrzebują również modelowanej wkładki. Stópki dzieci do lat 3 cechują się fizjologicznym, płaskim kształtem spodu stopy. Naturalny kształt podeszwy Attipasów,  zmusza stopy dziecka do prawidłowej pracy i kształtowania ich cech motorycznych. Można to potraktować jako idealny przykład połączenia ochrony stopy i zapewnienia im niezbędnych warunków do prawidłowego rozwoju. Attipasy są przewiewne (dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym w podeszwie).


 Bezpieczeństwo zapewniają również najwyższej jakości materiały, z których Attipasy zostały wyprodukowane - nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji, co potwierdzają systematyczne testy toksykologiczne. Attipasy mogą być używane zarówno jako obuwie indoor’owe (kapcie domowe, obuwie do żłobka), jak i jako obuwie do zabawy na świeżym powietrzu; bardzo łatwo się je czyści. To wyjątkowe obuwie jest laureatem wielu nagród przyznawanych przez rodziców. Nie ma na polskim rynku równie kolorowych i pięknych bucików! Co sądzą o bucikach mamy?
1. Bardzo dobra jakość wykonania, buciki po kilku miesiącach mają ślady użytkowania, ale łatwo je domyć wodą z mydłem
2. Część skarpetkowa nie mechaci się i  łatwo ją doprać
3. Kolorowy design jest lubiany przez dzieci, ale dorosłym kojarzą się z obuwiem Clowna :)
4. Bardzo lekkie i elastyczne, co pozwala stopie pracować, wykręcać się w każdym kierunku i nauczyć się ruchu
5. Buciki są antypoślizgowe, a w przypadku linoleum jest ono tak bardzo skuteczne, że wręcz utrudnia dziecku chodzenie
6. Łatwo się je zakłada i zdejmuje, dziecko czuje się jak w skarpetkach i nie ogranicza to ich swobody
7. Szeroko wyprofilowany i lekko uniesiony przód ułatwia dziecku chodzenie
8. Nie ma problemu z dopasowaniem rozmiaru obuwia, każde pasuje na stópkę jak skarpeta
9. Dzięki otworom wentylacyjnym są przewiewne, ale zdarza się, że stópka się poci.
10. Najwyższej jakości materiały zapewniają bezpieczeństwo użycia, wykonane są z naturalnych barwników, co ważne jest dla alergików
11. Buciki łatwo można zgubić, ponieważ potrafią się zsuwać ze stopy z taką samą łatwością jak  się zakładają
12. Przez otwory wentylacyjne nie jest to obuwie na każdą pogodę i temperaturę

Tyle mniej więcej opinii znalazłam. Jednak zdecydowanie mamy je zachwalają i nie wyobrażają sobie nie mieć ich w szafie swojego dziecka.

Warto pochwalić różnorodność fasonów i kolorów, jakie firma oferuje. Znajdziemy tu wiele modeli zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.Firma bardzo przywiązuje wagę do opakowań. Są to pół - transparentne, plastikowe pudełka, które zachęcają do zajrzenia do środka :)

Prawda, że ogromny wybór fasonów jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta?

Attipasy to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, których rodzice z jakiegokolwiek powodu nie chcą się zdecydować na klasyczne kapcie. Doskonale zastępują zarówno buciki jak i skarpetki, sprawiając, że dziecko czuje się w nich swobodnie i wygodnie. Na plus zasługuje także fakt, że można je prać w pralce.

Widoczny na zdjęciach model nosi nazwę RAINBOW WHITE i są dostępne TUTAJ


I jak Wam się podobają ?

2 komentarze:

  1. Całkiem ciekawa propozycja, wyglądają na bardzo praktyczne

    OdpowiedzUsuń
  2. Same plusy. Mnie przekonałaś do takich zakupów :)

    OdpowiedzUsuń