27 czerwca 2016

Colonial Candle - Fine Merlot


Od niedawna w PACHNĄCEJ WANNIE  pojawiła się nowa marka - COLONIAL CANDLE.  Jest to amerykańska marka produkująca najwyższej jakości świeczki już od ponad 100 lat. Firma została założona w Północnej Karolinie. Jest to pierwsza firma takiego typu, która została założona przez kobietę - Panią Baker.
Pani Baker początkowo wytwarzała świece chałupniczo, tworząc je ręcznie w swojej kuchni i sprzedawała w sklepie męża. Teraz produkty Colonial Candle sprzedawane są w całej Ameryce.Charakterystyczna cechą Colonial Candle są owalne słoiki, które nawet po wypaleniu świecy, mogą służyć jako element ozdobny w każdym domu.

Przedstawiam Wam moją pierwszą świecę marki Colonial Candle - FINE MERLOT.

Świeca wykonana jest z doskonale oddającej zapachy mieszaniny wosków naturalnych i parafiny.
Wyposażona jest w dwa knoty, dzięki czemu szybko się rozpala i topi. Zapach jest bardzo intensywny i już po chwili od rozpalenia mocno wyczuwalny w całym domu Niestety nie dane mi jeszcze było sprawdzić, po jakim czasie tworzy się tzw. basen, ponieważ zapach nie przypadł nosom moich domowników :) Dość szybko muszę ją gasić.


Jeśli chodzi o kompozycję zapachową, to według producenta jest to złożona  i bogata kompozycja, łącząca aromaty winogron szczepu Merlot, śliwek i drzewa sandałowego. Bardzo liczyłam na piękny zapach przypominający mi Tuscan Vineyard o którym pisałam TUTAJ .
Niestety kompozycja jest zupełnie inna i chociaż na sucho pachnie pięknie, tak po rozpaleniu dzieje się coś nierzeczywistego. W pomieszczeniu czuć duszący aromat lilii!!! Nie wiem jak to możliwe, ale tak pachnie, jak ciężkie ogrodowe lilie, które niekoniecznie podziwiam za zapach. 
Bardzo ciężko mi to określić, ale nie da się długo wytrzymać z tą świecą. O ile samplery mają przepiękne zapachy, to świecę gaszę bardzo szybko. 
Niezmiernie żałuję, bo wygląda cudnie, nastrojowo, ma swoją klasę i to widać po wykonaniu. Naczynie jest bardzo ciężkie i masywne. Będzie świetnie nadawać się na wazon lub można znaleźć mu inne przeznaczenie. 


Dam jeszcze jej szansę paląc na tarasie . Wieczorem na powietrzu może będzie łagodniejsza i nie tak dusząca. 
Waga świecy to 709 gram, a przewidywany czas palenia 120 godzin. 
Zajrzyjcie do Pachnącej Wanny, tam jest dostępnych wiele innych wariantów zapachowych świec Colonial Candle, a jeśli boicie się zainwestować od razu w dużą świecę, to w asortymencie sklepu znajdziecie wiele samplerów, idealnych, aby poznać się z marką bliżej. 

2 komentarze:

  1. Super produkt! Uwielbiam takie zapachy, ponieważ dodają każdemu wnętrzu przytulności. Najbardziej lubię palić świeczki w salonie podczas oglądania mojego nowego telewizora. Dzięki temu mogę się zrelaksować po ciężkim dniu pracy.

    OdpowiedzUsuń