5 lipca 2016

SALON D`AMOUR Anna Janson - książka na wakacje


Ponieważ jestem teraz na urlopie, nadrabiam zaległości książkowe. Od zawsze lubiłam czytać, ale czasu jakoś nie zawsze starcza na lekturę.
Wakacyjne dni są dobrą okazją, aby przysiąść z książką w ręku na tarasie i cieszyć się chwilą.

Zaproszę Was dzisiaj na bardzo lekką, pełną humoru opowieść o fryzjerce, która leczy dusze i kojarzy ludzi w pary.
SALON D`AMOUR to opowieść o urokliwym, małym szwedzkim miasteczku z serii Gorzka Czekolada wydawnictwa Media Rodzina. Literatura skandynawska kojarzy mi się bardziej z kryminałami, a tutaj mamy dla odmiany coś lekkiego i mało ambitnego. Książkę czyta się dobrze, zawiera wiele zabawnych scen i pełnych humoru dialogów.
Angelika Lagermark jest nie tylko fryzjerką, ale także terapeutą dla swoich klientów. Wraz ze swoim pracownikiem - Rickiem, synem przyjaciółki, angażują się w sprawy sercowe swoich klientów starając się ich uszczęśliwić. Oczywiście wiążą się z tym różne komplikacje, bo życie pisze własne scenaiusze, ale wiele par znalazło swoje szczęście właśnie za pośrednictwem tego salonu fryzjerskiego.
Angelika jest kobietą ciepłą, wrażliwą, troskliwą i dojrzałą.  Jest także otwarta na miłość po śmierci ukochanego męża. Czy ją znajdzie ? Zapraszam do lektury.Książka zawiera także wątek sensacyjny, ale jak dla mnie jest typową powieścią na poprawę nastroju, takim antidotum na smutek. Na końcu znajdziemy kilka przepisów na nietypowe potrawy z czasów, kiedy ludzie starali się zrobić coś z niczego :) 
Według motta Angeliki : " jeśli od czasu do czasu zaciśnie się pasa, potem można pozwolić sobie na szaleństwo. Życie należy przeżyć z rozmachem! "

Dziękuję Wydawnictwu MEDIA RODZINA  za możliwość przeczytania tej książki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz