16 sierpnia 2016

Citrus of Kauai - tumbler Goose Creek Candle


Całkiem niedawno zamówiłam w PACHNĄCEJ WANNIE dwa tumblery Goose Creek Candle i kilka wosków  Yankee Candle.
Przedstawiam Wam dzisiaj typowo tropikalny zapach, który rzeczywiście może być Paszportem do raju :)

Citrus of Kauai świeca nie tylko wyglądająca przepięknie, ale roztaczająca cudowny zapach egzotycznych kwiatów, owoców i gorącego tropikalnego klimatu.


OD PRODUCENTA 


Czeka na Ciebie tropikalna kraina pełna zapachów mango, guawy, frangipani, hibiskusa i storczyków. Dodaj do tego odrobinę piżma i ciepłego drewna a poczujesz się jak w raju.
Limitowany zapach 2016

Kolor świecy to takie soczyste kiwi po obraniu ze skórki. Jednak po rozpaleniu przypomina kiwi w całości. Bardzo szybko się rozpala dzięki trzem knotom, a wosk roztapia się równomiernie do ścianek roztaczając niemal natychmiast mocny aromat w cały domu.
Zapach jest przepiękny, świeży, owocowy, czuć w nim kwiaty i słodkie piżmo. Zastanawiające jest dla mnie, to, że wyczuwam ananasa mimo, że nie ma go w opisie producenta. Chwilami kompozycja przypomina mi mój ulubiony zapach Pineapple Cilantro YC. Może to tylko moja obsesja i podobieństwo koloru wosku?


Paląc tą świecę myślami przenoszę się na tropikalną wyspę, jest to aromat wakacji i dzikich, egzotycznych plaż.
Za sprawą przepięknie pachnącego kwiatu Frangipani inaczej zwanego Plumerią mamy taką fantastyczną aromatyczną podróż.
Poszperałam trochę w sieci, ponieważ nie bardzo miałam pojęcie co to za kwiat i dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy.

Plumeria to małe drzewo występujące typowo na Karaibach, w Ameryce Środkowej i Meksyku. Piękne i szybko rosnące. Plumeria często kojarzona jest z egzotycznymi tropikalnymi wyspami (Hawaje, Tahiti) i ich tradycją lei - sporządzania naszyjników z kwiatów dla uczczenia ważnych wydarzeń takich jak urodziny, śmierć, miłość i małżeństwo, a także społecznych, politycznych, religijnych i innych okoliczności.

Zobaczcie jaka jest piękna

Zapach tego kwiatu wywołuje nie mniejszy podziw niż jego widok.
 Plumeria pachnie intensywniej nocą, aby zwabić owady, które ją zapylą… a jednocześnie zwodzi je. Owady szukają nektaru, tymczasem ten przebiegły kwiat nie posiada go, lecz z wirtuozerią naśladuje kwiaty wytwarzające nektar. Biedne owady zapylające przemieszczają się od kwiatu do kwiatu nie dowierzając, że zostały oszukane, podczas gdy frangipani otrzymuje to czego pragnie.

Wracając do świecy, wiem już czemu zawdzięcza ona ten niebiański, uwodzicielski i kuszący zapach.
Moc świecy jest bardzo dobra, a basen stopionego wosku tworzy się szybciutko.


Jestem zauroczona tą świecą, jej wyglądem i aromatem. Jeśli macie ochotę przenieść się na chwilę do tropików to świeca dostępna jest jeszcze w Pachnącej Wannie w promocyjnej cenie  55,00 zł. Niezła okazja :)
Waga 411g
Czas palenia 45h


Skusiłam kogoś ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz