10 sierpnia 2016

Skin79 Clean-on 2 step nose pack - czyli dwa kroki koreańskiego jeża


Koreańskie zwierzątka wchodzą nam na głowę w postaci śmiesznych masek w formie płata.
Ale wśród nowości SKIN79 pojawił się przeuroczy jeż, który zrobi dwa ważne kroki na naszych noskach :)
Pokaże Wam dzisiaj ile zamieszania może wprowadzić taki mały jeż.

Clean-on 2 STEP nose pack to 2 skuteczne kroki oczyszczające pory nosa.
Maseczka o działaniu ściągającym, oczyszczającym i przeciwzapalnym zawiera dwa tajemnicze plasterki, które musimy przykleić na nos.
Test przeprowadziłam na mojej nastoletniej córce, która ma typowe dla wieku dojrzewania rozszerzone pory z czarnymi zaskórnikami.

KROK 1W pierwszej części opakowania znajdujemy niewielki plasterek - z jednej strony przypomina szarą fliselinkę, a z drugiej taśmę do zadań specjalnych :)
Jest to maseczka peel off zawierająca sproszkowany węgiel, który absorbuje zanieczyszczenia i usuwa zaskórniki.

I tutaj zaczęły się u mnie schody, ponieważ sugerując się opisem na etykiecie zamieszczonej na maseczce, postąpiłam według zaleceń wydawałoby się jednoznacznych.

Czyli : Przetarłam nos tonikiem, aby był wilgotny, następnie zmoczyłam plasterek tonikiem, aż zmienił kolor na ciemnoszary. Odkleiłam plasterek i przykleiłam go do nosa dociskając przy skrzydełkach.
I w tym momencie popełniłam błąd. Ponieważ sproszkowany węgiel na skutek zmoczenia zaczął brudzić moje palce przyklejając się do nich, spieszyłam się żeby szybko znalazł się na nosku. I oczywiście w tym zamieszaniu przykleiłam go odwrotnie. Baczni obserwatorzy zauważyli to od razu na zdjęciu :)
Szybciutko odkleiłam go i przykleiłam poprawnie. Nie było to proste, ponieważ część węgla pozostała już na skórze. Ślady "zbrodni" widoczne na zdjęciu poniżej :)


Pozostawiamy taką maskę ok 10-15 minut do całkowitego stwardnięcia i wtedy zrywamy go energicznie tak jak wosk do depilacji.
Ponieważ mam bujną wyobraźnię, to myślałam że na odwrocie zobaczę właśnie takiego "jeża" z zaskórników :)
Niestety nie było nic widoczne, ale nos został delikatnie oczyszczony.

I teraz mam pytanie do firmy: jak prawidłowo nakleić plaster? Zmoczyć go na folii i dopiero przykleić ( taki opis widnieje na etykiecie maseczki ), czy najpierw przykleić, a dopiero zmoczyć ? ( tak, jak jest napisane na stronie internetowej )
 Ponieważ jest rozbieżność w opisie można naprawdę się pogubić. Wydaje mi się, że bardziej przekonująca jest wersja opisu w sklepie, ponieważ mokry plaster bardzo przykleja się do rąk i brudzi, a naklejony suchy i dopiero zmoczony powinien zadziałać o wiele mocniej niż w moim przypadku.

Żebym nie była gołosłowna przytoczę tutaj te różnice w opisie naklejania:

Etykieta 


Opis ze strony :

 

1. Przetrzyj nos tonikiem, tak aby pozostał mokry.


2. Odklej plasterek i przyklej go do skóry, dociskając przy skrzydełkach nosa.


3. Możesz go teraz zmoczyć wacikiem, tak aby zmienił kolor na ciemnoszary.


4. Pozostaw go na 10 minut, do momentu stwardnięcia.


5. Po wyschnięciu energicznie odklej od skóry.

Myślę, że trzeba by było ujednolicić wersję :)

Ok, przejdźmy zatem do KROKU 2
Po zmyciu czarnych śladów, wyjmujemy z opakowania biały plasterek.

Naklejamy go zgodnie ze wskazującymi nacięciami :) i pozostawiamy również na ok 15 minut. 
Biały plasterek to kojąca, hydrożelowa maska peel off zawierająca kojące składniki roślinne takie jak zielona herbata, kwas winowy ( rozjaśni drobne przebarwienia i zwęży pory ), wyciąg z ogórka ( nawilży ), czy oczar wirginijski (działa ściągająco, regenerująco i przeciwzapalnie)


Maseczkę z jeżykiem zaleca się stosować przynajmniej raz w tygodniu. 

Krótko mówiąc, fajna sprawa, ale czuję niedosyt. Ponieważ robiłam wszystko wg instrukcji na etykiecie, być może nie osiągnęłam maksymalnego efektu oczyszczającego. Będę musiała zamówić maskę jeszcze raz i postępować zgodnie z zaleceniem na stronie sklepu, która to wydaje mi się właściwsza. Mam nadzieję, że firma sprostuje tą niejasność, aby nie wprowadzać zamieszania i by zadowolenie klientów było 100%. 


Po zabiegu zniknęło trochę czarnych kropek, a pory zostały ściągnięte. Nie wyskoczyły żadne niespodzianki, nic nie uczuliło i myślę, że warto stosować regularnie by stopień oczyszczenia był lepszy. 

Jeżykową maseczkę możecie zakupić na stronie SKIN79 POLSKA w dziale nowości TUTAJ w promocyjnej cenie 9,90 zł. 


Przyznacie, że opakowanie jest urocze ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz