17 września 2016

Hello Asia - Spotkanie azjatyckie w Sopocie


Przychodzę dzisiaj z moją fotorelacją ze spotkania, na które zostałam zaproszona przez organizatorki tego przedsięwzięcia -   Patrycję z bloga INTERENDO oraz Sandrę z WYZNANIA AZJATOHOLICZKIMoja wyprawa na to spotkanie była dość szalona, bo wyjechałam z Lubina w piątek wieczorem, by dojechać do Gdańska o 5 rano :) Jechałam Polskim Busem z przymusową przesiadką w Poznaniu, potem z Gdańska do Sopotu dostałam się miejskim pociągiem SKM.

W efekcie  zawitałam o 6 rano do opustoszałego Sopotu, pełnego ekip sprzątających po piątkowych imprezach i niedobitków wracających do domu :)


Ponieważ było jeszcze wcześnie i nie bardzo miałam gdzie się podziać, ruszyłam Monciakiem na molo, żeby przywitać wschód słońca :) Taka ze mnie romantyczka. Było naprawdę cudownie, spokój, piękny widok i szum morza.Miałam dużo czasu, aby zjeść śniadanie, pomalować paznokcie i poczytać Wasze blogi ;)

Spotkanie zorganizowane zostało w SOPOTECE wspaniałym miejscu, które udostępniła kochana Madzia, przyjaciółka Patrycji i kierowniczka Sopoteki.


Przed 12 zaczęliśmy się schodzić i impreza się rozpoczęła.
Nie wiedzieliśmy dokładnie co nas czeka, a czekało mnóstwo wrażeń :)


Przedstawię może uczestników tego spotkania, a raczej jej pierwszej, zamkniętej części :

Organizatorki:
Patrycja interendo
Sandra  Wyznania azjatocholiczki 
Aneta  Cosmeticosmos 
Druga Patrycja  Uroda, Zakupy, Recenzje 
Natalia  Centrum Stylu 
Nana  Be Asienne 
Anita  Blog kosmetyczny  
Magda  I love dots 
Kasia i Daria  My Oppa`s Blog 
Ania  Do it with Ann 
 Michał Twoje Źródło Urody 

no i Ja :) 

Na początku Patrycja rozdała nam zadanie uzupełnienia pustych miejsc wycinankami według pielęgnacji z książki Charlotte Cho " Sekrety urody Koreanek ".
Po prawidłowym ułożeniu wszystkich etapów pielęgnacji dostawało się pieczątkę złotej Hello Kitty. Nie mam pojęcia gdzie posiałam kartkę z tym zadaniem, więc dodaję zdjęcie z książki :)Następne zadanie polegało na wyjściu w plener,  znalezienie azjatyckich akcentów. Fajnie było, tylko, ze musiałam biegać po Monciaku w wysokich szpilkach :) No, ale dałam radę :) Każdy z nas otrzymał mapkę z rozrysowanymi miejscami, które powinniśmy odnaleźć :)


Ruszyliśmy dzielnie dużą grupą wymijając masę turystów korzystających z końcówki wakacji.
Pierwszym akcentem była ekipa cosplayerów DAI x SORA , których raczej nie dało się przeoczyć :)


Byłam pod wrażeniem, kiedy dowiedziałam się, że sami uszyli stroje specjalnie na nasze spotkanie. Wyglądali jak wyjęci z anime, mojej Karolci aż się oczy zaświeciły, jak wysłałam jej zdjęcie :)

Kolejne zadanie wymagało sprawności manualnej :) Rozsiedliśmy się na trawniku i czekało nas origami. Mieliśmy wykonać Hello Kitty według filmiku. Śmiechu było dużo, bo filmik instruktażowy odtwarzany na laptopie był prawie niewidoczny, a zadanie do łatwych nie należało w tym tempie, jakie mieliśmy :) Moja biedna Kitty nie została ukończona :)Nie było czasu na pieszczoty, bo trzeba było lecieć na trzecie zadanie :)
Tym razem musieliśmy dopasować odpowiednio napisy do poszczególnych potraw na rysunku :) Muszę przyznać, że miałam z tym problem :) Dziewczyny pomagały sobie wzajemnie, więc  jakoś to dopasowaliśmy.


W nagrodę czekało nas kulinarne uniesienie w postaci sushi w Hashi Sushi
To było niebo w gębie :) Panowie przyrządzali jedzenie na naszych oczach i prawdę mówiąc lepszego sushi w życiu nie jadłam. Wyszłam stamtąd szczęśliwa i z pełnym brzuchem.


Przeróżne, kolorowe i przepyszne rodzaje sushi, to był raj :)

Najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do Sopoteki, gdzie o 15:00 godzinie rozpoczynała się druga część spotkania - tym razem otwarta.

Rozpoczęli DAI x SORA prowadząc panel " Cosplay - stań się kim chcesz "  opowiadając o swojej pasji, jak wygląda ich praca i zdradzili kilka sekretów, np. gdzie kupować peruki, aby nie trafić na bubel. Wszystkie stroje szyją sami, malują się i pozują do zdjęć. Opowiadali na czym polega cosplay i naprawdę słuchałam z ciekawością.Na koniec można było poprzymierzać peruki, jakie przynieśli na nasze spotkanie.

Potem Sandra weszła z quizem " Co w Japonii piszczy ? " podczas którego  można było zgarnąć mnóstwo nagród ufundowanych przez sponsorów azjatyckiego spotkania.  Pytania były naprawdę trudne :)
 Kolejny wykład dotyczył Korei i dziewczyny z My Oppa`s blog opowiedziały o obyczajach panujących w tym kraju, o pracy, kulinarnych przygodach, a także o swoich podróżach i fascynacji Koreą. Wielką odwagą wykazały się dla mnie penetrując ten kraj. Następnie Patrycja i Sandra opowiedziały o tym, co nas najbardziej interesuje - kosmetykach :) Pati przytargała worek swoich ulubieńców i z wielką pasją popartą ogromną wiedzą przedstawiała poszczególne kosmetyki.Potem było jeszcze słodziej, kiedy to Ania zaczęła częstować chińskimi słodyczami. Nikt nie wiedział co dokładnie je, więc ciekawość i zabawa była ogromna :)

Na zakończenie puszczono film Sailor Moon i azjatoholicy oglądali jak dzieci :)

Impreza była bardzo udana i wracałam zmęczona, ale zadowolona, obładowana na maxa :) Bardzo się cieszę, że mogłam wszystkich poznać osobiście i jeśli będzie druga edycja, to marzę, aby na niej być :) Liczę tylko na to, że będzie trwała dwa dni, bo nie nagadałam się jeszcze :)

Po spotkaniu wybraliśmy się małą ekipą na kawę nad morze, takie małe pożegnanie :)
Jeśli nie macie jeszcze dość, to teraz przedstawię upominki od sponsorów :)Wielkie podziękowania należą się Patrycji, która przygotowała dla nas pięknie własnoręcznie zdobione pudełka wypełnione słodyczami Hello Kitty, skarpetkami Sailor Moon, a także zakupiła dla wszystkich słitaśne torby Miyaka - Biżu. Ja trafiłam na różowiutką Kawaii Panda :)Dr.G Polska  


Asian Store  


JUUI Dax Cosmetics 


Mizon Polska Rubishop Berdever MyAsia Azjatycki Zakątek  Dango JapanStore Singashop MISSHA Wydawnictwo ZNAK Jak widzicie mamy co testować, tak, że recenzji będzie wiele :)

Bardzo dziękuję wszystkim firmom za te wspaniałe upominki, organizatorom za fantastyczne spotkanie i wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas i świetną zabawę.

Mam nadzieję że wkrótce znów się zobaczymy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz