10 stycznia 2017

Egg Nog Icing & Sweet Banana Bread - Dwa słodkie zapachy od Goose Creek Candle


Wczoraj powiało morską bryzą, dziś już wracam do zimowych aromatów :)
Muszę Wam opowiedzieć o dwóch słodkich zapachach w formie świeczek, zwanych pieszczotliwie przez firmę Goose Creek Candle - fireflies, czyli świetlikami :)
Mają one znane nam już formy świeczek dostępnych u Kringle Candle - tzw. daylighty.
W zasadzie różnią się tylko nazwą, ponieważ jedne i drugie mogą być używane jako świeczka, lub po pocięciu na kawałki stopione  w kominku zapachowym.


EGG NOG ICING

" Tak pachnie klasyczny egg nog z wyczuwalnym aromatem miodu, cynamonu, i brązowego cukru otulonych kremowymi nutami karmelu, wanilii i gałki przełamanych odrobiną brzoskwini "Eggnog jest to rodzaj lekkiego likieru z jajkami, mlekiem i alkoholem. Likier jest doprawiany różnymi przyprawami korzennymi: świeżą wanilią, cynamonem a także szczodrą ilością  świeżo startej gałki muszkatołowej.
 Na zdjęciu widzimy świąteczne babeczki prawdopodobnie właśnie z kremem na bazie ajerkoniaku.

W zapachu wyczuć można kremową, jajeczno miodową mieszankę, mocno doprawioną cynamonem i wanilią. W żadnym stopniu nie wyczuwam tu brzoskwini. Zapach chociaż jest w świeczce,  potrafi momentami być wyjątkowo mocny. Kolejny jedzeniowy ulubieniec. Słodki, ale nie killer, piękny i smakowity, idealny na zimę.

Egg Nog Icing oraz Sweet Banana Bread normalnie kosztuje 14 zł, teraz można je nabyć w promocji za 8 zł.


SWEET BANANA BREAD

" Tradycyjny amerykański, domowy przysmak pachnący bananami i orzechami z dodatkiem karmelu, miodu, cynamonu, masła i brązowego cukru. Pycha. "Zapach świeczki jest przesłodki, pyszny i uzależniający. Wydawałoby się, że tyle słodkości może zabić, ale ten aromat zniewala. Nie dusi, nie mdli, a wzbudza apetyt. Rewelacja.

Chleb bananowy to amerykańskie ciasto przypominające słodki chleb. Przygotowywane m.in. z mąki, jajek, proszku do pieczenia i rozgniecionych bananów. W niektórych wariantach dodaje się także orzechy i owoce. Wypiekane w podłużnych formach podobnych do tych używanych do pieczenia chleba.


 Oba zapachy dostępne są w sklepie internetowym Pachnąca Wanna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz