25 stycznia 2017

Herbatka Imbirowo - Pomarańczowa z Wanilią Bio - Yogi Tea

W okresie jesienno zimowym chętnie sięgam po rozgrzewające herbaty i zaparzam je wielokrotnie w ciągu dnia.  Jestem zmarzluchem, więc kubek świeżo przygotowanego, gorącego napoju, to jest coś, co wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Najbardziej lubię zielone liściaste herbaty, ale często też wybieram te w ekspresowych torebkach. Ostatnio bardzo posmakowała mi herbatka imbirowo pomarańczowa, która umila mi chłodne i długie wieczory. 

YOGI TEA - Herbatka Imbirowo - Pomarańczowa z Wanilią Bio


Yogi Tea - to herbatki, których nazwa pochodzi od mistrza jogi- Yogi Bhajana, który po każdych zajęciach, podawał swoim uczniom specjalną herbatą Ajurwedyjską z aromatycznych mieszanek przypraw. Z biegiem czasu uczniowie nazwali ją Yogi Tea (herbatką jogina). W ciągu następnych lat tę wspaniałą i niepowtarzalną herbatę, zaczęto podawać w restauracjach wegetariańskich Golden Temple, które zaczęły powstawać w Europie i USA na początku lat 70. Dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi i tonizującemu działaniu, herbaty te zdobyły ogromną popularność. w związku z tym Golden Temple rozpoczął paczkowanie mieszanki Yogi Tea i jej dystrybucję w lokalnych sklepach ze zdrową żywnością. Takie były początki Yogi Tea.

Na dzień dzisiejszy firma oferuje ponad 50 rodzajów wyśmienitych herbatek, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Wszystkie 63 zioła i przyprawy używane w mieszankach Yogi Tea pochodzą z różnych miejsc na ziemi, lecz zawsze są to kontrolowane w 100% bio-organiczne uprawy. Każdy ze składników herbat Yogi Tea jest sprawdzany pod względem smaku i jakości przed użyciem do produkcji. Wszystkie mieszanki są regularnie testowane na obecność metali ciężkich, pestycydów i insektycydów. Dzięki temu produkcja Yogi Tea przyczynia się do promowania ochrony środowiska oraz sprawiedliwego handlu.

Herbatka Imbirowo - Pomarańczowa z Wanilią Bio  to herbatka rozgrzewająca, energetyzująca i podnosząca na duchu. Opakowanie zawiera 17 wygodnych w użyciu saszetek ekspresowych, gdzie każda zapakowana jest osobno. Lubię takiego rodzaju rozwiązania, bo zawsze można zabrać kilka sztuk np. do pracy nie martwiąc się, że saszetka się rozerwie i wysypie gdzieś w torebce.


" Ten smak to smak radości, pulsującego życiem, słonecznego dnia. Tu pikantny imbir jest źródłem witalności, a słodycz lukrecji, owocowy aromat pomarańczy i odrobina wanilii sprawiają, że w naszym sercu znów rozkwita lato.
Subtelne przesłanie tej herbaty to „słońce i pewność siebie”. "

W skład herbatki wchodzą : imbir (44%), lukrecja , trawa cytrynowa, czarny pieprz, skórka pomarańczowa(4%), mięta pieprzowa, ekstrakt waniliowy(3%), ekstrakt pomarańczowy.
Ponieważ zawiera lukrecję, to osoby z nadciśnieniem nie mogą jej spożywać w nadmiernych ilościach.

Herbatka jest naprawdę bardzo rozgrzewająca, a polubiłam ją szczególnie za lekko pikantny smak, który nadaje jej imbir. Jest idealna na chłodne wieczory, a także po powrocie ze spaceru.  Posiada delikatny smak i aromat, nadaje się idealnie do szybkiego przygotowania, bez względu na to, gdzie się znajdujemy; w domu, biurze czy podczas podróży. Zwyczajowo potrzeba ok.7 min. parzenia, aby uzyskać pełen smak i aromat.

 Do nabycia w sklepie internetowym ze zdrową żywnością BIOGO.PL
Znacie herbatki Yoga Tea ? Możecie jakąś polecić ?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz