8 kwietnia 2017

Pizca del Mundo - wspaniałe kakao


Ponieważ uwielbiam słodycze, a cały sezon jesienno zimowy umilam sobie pysznym kubkiem kakao, dlatego postanowiłam opowiedzieć Wam o dwóch ciekawych i pysznych produktach polskiej marki PIZCA DEL MUNDO
Firma posiada w sprzedaży produkty pochodzące tylko i wyłącznie ze Sprawiedliwego Handlu - Fair Trade. W ofercie sklepu znajdziemy kawy, herbaty Yerba mate i kakao. Wszystkie produkty pochodzą z ekologicznych upraw, a założenie marki mówi samo za siebie :

" Dbamy o to, by w naszych produktach nie było podejrzanych składników. Chcielibyśmy, aby dzieci uczyły się chemii w szkole, a nie z opakowań produktów, które spożywają.
- Nasze czekolady na gorąco zawierają naturalne organiczne kakao (aż 42%!) i organiczny cukier trzcinowy, podczas gdy większość napojów typu „kakao rozpuszczalne” na rynku to mieszanki zaledwie 15-20% kakao z cukrem, solą, emulgatorami, barwnikami, sztucznymi aromatami i innymi substancjami.
- Sprzedajemy wyłącznie kawę w 100% arabikę, a kawa mielona jest tą samą kawą, co ziarnista. Nie tuszujemy starej lub złej jakości kawy mocno ją wypalając, lecz kupujemy ziarna najwyższej jakości i palimy ją tak, aby wyczuwalny był jej naturalny smak i aromat.
- Yerba mate (w tym funkcjonalna) składa się wyłącznie z naturalnych składników. Nie ma w niej aromatów czy barwników, wyłącznie organiczna yerba mate, suszone zioła i owoce. "

Produkty Pizca del Mundo są organiczne, co potwiredza certyfikat rolnictwa ekologicznego tzw. "euroliść " oraz certyfikat Ekogwarancja PTREKOMOE - malinowa czekolada na gorąco

Wszystkie produkty tej marki wyróżniają się bajkowymi etykietami, które ma się wrażenie zaraz przeniosą nas do takiego świata. I to prawda, bo picie takiej czekolady to po prostu bajka. Smakuje wyśmienicie, a do chwili szczęścia wystarczy wymieszać 3 łyżeczki czekolady w gorącym kubku mleka. I po chwili mamy odlot, takie to dobre. Moje dzieci ubóstwiają taki napój, a ja mam gwarancję, że daję im to, co najlepsze.
Nazwa " Komoe " pochodzi od jednej z najważniejszych rzek Wybrzeża Kości Słoniowej, kraju znanego obecnie jako zagłębie kakao.

Kakao pochodzi  ze spółdzielni rolniczych: Kavakiva (Wybrzeże Kości Słoniowej), Conacado (Dominikana), Cocabo (Panama); cukier trzcinowy pochodzi ze spółdzielni: Kaleya (Zambia), Kasinthula (Malawi).

Czekolada na gorąco malinowa KOMOE dostępna jest w sklepie internetowym ze zdrową żywnością  Biogo.pl
 ESPERANZA - Kakao 100% prażone, w proszku

Kakao to poznałam tak naprawdę dzięki temu, że znalazło się w którymś pudełku ChillBox. Przyrządzone tak bardzo mi posmakowało, że jest to już moje kolejne opakowanie.


Składniki: 100% ekologiczne kakao odtłuszczone alkalizowane. Zawartość naturalna tłuszczu kakaowego: 10-12%.
Esperanza to kakao z niewielką zawartością naturalnego tłuszczu kakaowego. Idealnie nadaje się do wypieków.
Kakao jest przygotowane w stylu holenderskim (alkalizowane), dzięki czemu jest mniej kwaśne i gorzkie, ma też bardziej wyrazisty kolor i lepiej się rozpuszcza w wodzie. Ponieważ jest łagodniejsze, lepiej współgra z innymi smakami w potrawach. Niska zawartość tłuszczu sprawia, że kakao to jest mniej kaloryczne.
Dzięki alkalizacji kakao Esperanza ma neutralne (pH 7-8), powinno być więc wykorzystywane w przepisach, w których używa się proszku do pieczenia (w przeciwieństwie do przepisów z sodą oczyszczoną, która wymaga środowiska kwaśnego, zapewnionego np. przez kakao niealkalizowane).


  
Ja lubię je pić rozpuszczone w gorącym mleku, kojarzą mi się czasy, kiedy to w szkole na długiej przerwie, na stołówce podawano kubek gorącego mleka, a my nosiliśmy kakao w woreczkach i robiliśmy pyszny napój. To mój smak dzieciństwa :)

Nazwa „Esperanza" oznacza "oczekiwanie". Wiele niewielkich miejscowości w Amazonii nosi właśnie taką nazwę. Możemy tylko zgadywać że ich założyciele nie narzekali na brak czasu.

 Kraj pochodzenia ziaren: Peru, Dominikana. Dostępne Tutaj
 A więc jak ? Wpadniesz na kubek gorącego kakao lub czekolady malinowej ?


1 komentarz:

  1. Widać, że jest to dobrej jakości produkt, warto takimi się otaczać. Także to samo się dotyczy kawy. Miłośnicy kaw powinni szukać czegoś lepszego, porządną kawę ziarnistą wcale nie jest tak łatwo znaleźć.

    OdpowiedzUsuń