3 maja 2017

CURAPROX Enzycal Zero + Szczoteczka do zębów CS 5460 Ultra Soft


Coraz bardziej jesteśmy świadomi składu wybieranych przez nas kosmetyków. Staramy się, żeby było zdrowo i bezpiecznie. Ale czy zastanawialiście się jaki skład mają pasty do zębów ? Czy zwracacie uwagę na to czym myjecie zęby?

ZDROWA PASTA


Curaprox Enzycal Zero  to pasta wzbogacona enzymami, które odpowiadają za usuwanie płytki bakteryjnej i wzmocnienie szkliwa. Może być używana również przez dzieci.

Ta przeciwpróchnicza pasta do zębów pozbawiona jest takich składników jak SLS, fluor, olejki miętowe i substancje ścierne. Dlatego bezpiecznie możemy ją podać naszym pociechom.
SLS ( Sodium-Lauryl-Sulphate ) to tani środek środek czystości dodawany do większości produktów higienicznych, niestety często w bardzo dużej ilości. SLS do staje się do organizmu poprzez błonę śluzową jamy ustnej i może powodować podrażnienia.
Znaczące zmniejszenie aft! - 17% ludzi cierpi raz w roku lub częściej na afty. Po użyciu pasty bez zawartości SLS występowanie tego schorzenia spada o 45%. W paście Curaprox Enzycal środek SLS został zastąpiony przez Steareth-20 (stearythoxylate). Jest to gwarancją czyszczenia zębów bez podrażnień błony śluzowej. Ważne jest, że mechanizmy obronne błony śluzowej jamy ustnej, a także zawarte w niej proteiny były chronione przed denaturalizacją. Testy HET_CAM na podrażnienia i cytotoksyczność wskazują wyraźnie, że pasty nie zawierające LaurylaSiarczanu Sodu (SLS) lepiej chronią błonę śluzową jamy ustnej przed podrażnieniami. Po użyciu pasty Curaprox Enzycal błona śluzowa pozostaje nienaruszona.
 Dodatkowo pasta CURAPROX Enzycal posiada niski współczynnik ścieralności (50 RDA), dzięki czemu łagodnie oczyszcza zęby nie powodując negatywnych skutków dla szkliwa. Większość "marketowych" past do zębów posiada współczynnik ścieralności na poziomie ok. 120 RDA, przez co poza likwidowaniem płytki nazębnej nadmiernie ścierają również szkliwo zębów. Zalecana granica RDA dla past do zebów oscyluje w okoliach 80.


 CURAPROX Enzycal Zero jest delikatną, profilaktyczną (przeciwpróchniczą) pastą do zębów wspomagającą naturalny, zawarty w ślinie system ochronny jamy ustnej. Pasta nie zawiera w swoim składzie Fluoru, SLS, miętowych olejków ani szkodliwych substancji ściernych. Dzięki temu może być używana przez dzieci. Enzymy wzmacniają szkliwo i pomagają chronić powierzchnie zębów przed osadzaniem się płytki nazębnej. Nasze zęby są ciągle atakowane przez bakterie, które niszczą szkliwo zębów. Enzymy własne organizmu próbują wprawdzie same rozpuścić szkodliwe mikroorganizmy, jednak potrzebują one dodatkowego wsparcia. Dlatego Enzycal Zero zawiera trzy najważniejsze enzymy: Lactoperoxidase, Gluocoseoxidase i Amyloglucosidase, które wzmacniają własny zawarty w ślinie system antybakteryjny organizmu. Enzymy są białkami, które działają w organizmie jako pewnego rodzaju katalizatory i nie ulegają przy tym przemianom. Wzmacniają one system antybakteryjny organizmu zawarty w ślinie. W ten sposób wspomagana jest funkcja czyszcząca i remineralizacyjna śliny. Lactoperoxidase jest enzymem zawierającym żelazo. Tworzy on razem z thiocyanat (SCN) oraz dwutlenkiem wodoru (H2O2) aktywny system antybakteryjny lactoperoxidase.

Stosując tą pastę na początku musiałam przyzwyczaić się do jej smaku, który był bardzo delikatny i zupełnie niepodobny do wcześniej mi znanych. Pasta jest biała i zupełnie się nie pieni podczas szczotkowania. Po miesiącu używania zauważyłam, że zęby są bardziej śliskie w dotyku językiem i nie wyczuwam nabudowanej płytki nazębnej. Dodam, że przed rozpoczęciem stosowania byłam usunąć kamień u stomatologa. A więc pasta działa! Szwajcarka formuła i delikatny smak - to wyszło mi na dobre.

Ponieważ mam bardzo wrażliwe dziąsła i używanie twardej szczoteczki wiąże się z momentalnym ich krwawieniem. Od wielu lat wybieram szczoteczki miękkie, jednak tak miękkiej i delikatnej jak ta firmy Curaprox jeszcze nie miałam.
SZCZOTECZKI CS 54060 ULTRA SOFT

Czy możecie sobie wyobrazić, że szczoteczki odkąd zostały wprowadzone do sprzedaży nie przeszły żadnej metamorfozy ? Produkt udał się na tyle, że wzbudzał zachwyt wśród klientów, a także dentystów i higienistek. Są tak bardzo delikatne i miękkie, że stały się wrogiem płytki nazębnej. Nie posiadają nylonowego włosia, ale opatentowane włókna CUREN, a dokładnie 5460 włókien o średnicy 0,1 mm. Taka ilość włókien na główce szczoteczki czyni ją bardzo gęstą i efektywnie czyszcząca powierzchnię zębów. Podczas gdy jest ono delikatne dla dziąseł i zębów; jest wyjątkowo twarde dla płytki nazębnej.
Szczoteczki do zębów CURAPROX nie tylko pomagają zapobiegać powstawaniu uszkodzeń mechanicznych, ale także rozbijają i usuwają płytkę nazębną. Włókna CUREN® są inne niż te wykonane z nylonu, pozostają tej samej miękkości w jamie ustnej kiedy są wilgotne jak i wtedy, kiedy są suche.
To, co jeszcze cechuje szczoteczki CS to minimalistyczny design i wybór aż 36 kolorów! Każdy znajdzie swój wymarzony odcień :)


Główka szczoteczki jest lekko odchylona i umożliwia mycie pod różnym kątem, nawet w pionie, a ośmiokątna rączka ułatwia trzymanie jej pod odpowiednim kątem. Podczas mycia zapewniony mamy delikatny masaż dziąseł, bez obawy przed ich krwawieniem.

Powiem szczerze, że nie chcę już innej szczoteczki!
Dostępne są w cenie 20,00 zł TUTAJ
Ale widziałam, że w wielu sklepach można dostać je nawet w okolicach 16 zł. 

Pastę dostaniecie min. na stronie firmy TUTAJ w cenie 24,00 zł.

Przyznacie, że to niewielka cena za ten zestaw, a różnica w higienie ogromna!

Mottem firmy CURAPROX  jest

Better health for you- Lepsze zdrowie dla Ciebie

 2 komentarze:

  1. Bardzo lubie szczoteczki z tej firmy, nie są takie twarde, mają dużo włosków. Mam tez swojego sprawdzonego dentystę https://dentistica.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę przyznać, że to ciekawa propozycja. Bardzo dbam o moje zęby, ponieważ cierpię na przerośnięte dziąsła i muszę przykładać do nich szczególną uwagę. I oczywiście podstawą jest miękka, delikatna szczoteczka :)

    OdpowiedzUsuń