15 sierpnia 2017

SKINFOOD Gold Caviar Collagen Ampoule


Ampułki, o których dzisiaj opowiem, są jednym z najbardziej luksusowo wyglądających kosmetyków, jakie do tej pory używałam.
Są to kosmetyki przeciwzmarszczkowe zamknięte w opakowaniu przypominającym książkę lub bombonierkę. Twardy kartonik w kolorze starego złota wygląda naprawdę pięknie.


Po otworzeniu widzimy pergamin, a pod nim dwa rzędy ampułek: 7 na dzień i 7 na noc. Każda z nich ma pojemność 2,5 ml i wystarczy na 3 użycia, więc kuracja kolagenowa starczy nam na 21 dni stosowania rano i wieczorem.

Ampułki są szklane, z odkręcanym koreczkiem. Przed każdym użyciem należy mocno nią wstrząsnąć w celu zmieszania się aktywnych składników. Różnią się one między sobą delikatnie kolorem, choć kiedy leżą nie jest to za bardzo widoczne. Różnicę widać kiedy zostawimy na trochę ampułki w pozycji stojącej.
Ta na noc ma bardziej żółty odcień i co za tym idzie jest bardziej treściwa niż ta na dzień. Wnioskuję to po tym, że serum na dzień wchłania się szybciej niż na noc. Po zmieszaniu płynu, ampułka ma konsystencję mlecznej cieczy, jednak z wyczuwalną tłustością. Należy wylać 1/3 na palce i wmasować w umytą skórę twarzy. Co mnie bardzo zdziwiło, to zalecenie producenta, aby ampułkę zastosować przed użyciem tonera. 

SKŁADNIKI
Ampułka zawiera koncentrat  ekstraktu z rosyjskiego kawioru, cząstek złota i kolagenu. 
Ma za zadanie wypełnić ubytki kolagenu w skórze, wzmocnić ją i wygładzić.

Używając tego kosmetyku zauważyłam zwiększenie elastyczności skóry, wygładzenie jej i wzmocnienie, stała się odporniejsza na rozciąganie. Nie zauważyłam zmniejszenia się drobnych zmarszczek, ale to chyba zbyt krótki okres czasu na takie zmiany.


Ampułki miały ładny zapach i używałam ich z wielką przyjemnością. Szybko się wchłaniały i po chwili mogłam nakładać kolejne produkty pielęgnacyjne.
Myślę, że warto zrobić sobie taką kurację 2, 3 razy w roku, ponieważ jest to skoncentrowana dawka, która ma nam pomóc zregenerować osłabioną skórę.

Cena tego kosmetyku waha się na eBayu w granicach 36$, ja kupiłam na RoseRoseShop za 8,36$. Paczka szła niecałe 2 tygodnie.

Jest to luksus w pełnym wydaniu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz