23 września 2017

Missha Natural Konjac Cleansing Puff - Bamboo Carcoal


Koniecznie muszę Wam opowiedzieć o gąbeczce konjac, jakiej używam już kilka miesięcy i wciąż wygląda jak nowa. Nie wiem czy to kwestia dobrego przechowywania, czy firmy, ale przerobiłam już kilka gąbeczek różnych firm i żadna jeszcze nie wytrzymała tak długo.

Co to w ogóle jest konjac ?

Konjac ( amorfofalus ) to roślina pochodząca z Azji i która liczy aż 174 gatunki. Ta niezwykła roślina kwitnie raz na kilka lat, a jej kwiat żyje tylko 3 dni. Kwiaty ponoć są piękne, jednak wydzielają zapach zgniłego mięsa wabiąc owady.
Konjac ma zastosowanie w przemyśle spożywczym jak i kosmetyce. Roślina składa się w 97% z wody i w 3% z błonnika roślinnego. Korzeń zawiera takie składniki jak: białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk oraz witaminy A, E, D, B1, B6, B12, C i kwas foliowy.
  Z korzenia rośliny produkuje się gąbkę konjac zawierającą naturalny środek myjący, który nie tylko pomaga odpowiednio nawilżyć skórę, ale także zapewnia jej odpowiedni współczynnik pH ze względu na swój odczyn zasadowy. Gąbka jest idealna do pielęgnacji cery zanieczyszczonej, gdyż pomaga pozbyć się zaskórników i odblokowuje pory. Odświeża cerę, pobudza krążenie  krwi, dzięki czemu skóra jest miękka i gładka w dotyku. Gąbka, mimo że głęboko oczyszcza skórę, to nie uszkadza naskórka.
 Gąbeczka konjac również występuje w wielu wariantach i kolorach w zależności od tego, jaki składnik został do niej dodany – może to być zielona glinka do skóry tłustej, różowa do zmęczonej, glinka fioletowa do skóry suchej, czy z dodatkiem węgla bambusa do skóry trądzikowej. Koszt gąbeczki jest bardzo różny i ta różnica jest naprawdę spora. Gąbeczka, o której dzisiaj opowiem kosztuje 12,50 zł i jest dostępna na stronie MISSHA.PLKonjac zawiera Bambus i węgiel drzewny, który absorbuje sebum i oczyszcza skórę. Zawiera mnóstwo minerałów i składników odżywczych. Ta szara gąbeczka przeznaczona jest do skóry tłustej i problematycznej i doskonale ją oczyszcza oraz odblokowuje pory.

SKŁAD: Natural Botanical Konjac 90%, Bamboo Charcoal 10%

Gąbeczkę przed użyciem należy zmoczyć , nałożyć na nią żel lub piankę, spienić i taką masować skórę twarzy. Następnie wypłukujemy pianę i odwieszamy do wyschnięcia. Do tego służy sznureczek przymocowany do konjaca.

Kiedy kupujemy Konjac Missha jest on zapakowany w folię i jest rozmiaru jaki uzyskamy po namoczeniu, miękki i nawilżony. Jednak po odwieszeniu do wyschnięcia staje się on mniejszy i suchy. Wyglądem przypomina pumeks.
Ostatnie zdjęcie to konjac nowy, a wyżej używany 3 miesiące. Dacie wiarę, że nie wygląda wcale na zniszczony ?
Każdego ranka namaczam go na 2 minuty w zlewie i przystępuję do porannego mycia twarzy. Używam go najczęściej rano, a czasem wieczorem, jeśli nie mam makijażu i nie zmywam twarzy olejami.
Bardzo lubię to uczucie masowania pianką na gąbeczce. Mam wrażenie, że skóra jest od razu wybudzona, lepiej ukrwiona i wygląda promiennie. Nie mam żadnych suchych skórek, ani zatkanych porów. Praktycznie nie mam też zaskórników mocno widocznych, jakieś tam małe kropeczki w ilościach śladowych :)

Dlatego jeśli jeszce nie próbowaliście nigdy oczyszczania twarzy za pomocą konjaca, to serdecznie polecam. Nie kosztuje wiele, ale wiele robi dla cery.

Na stronie Missha dostępny jest także konjac z białą glinką. Ja polecam serdecznie mój szary TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz