18 listopada 2017

Spotkajmy się w Łodzi III - czyli jak blogerki uczyły się szyć na maszynie


Spotkania blogerek ewoluują coraz bardziej. To już nie tylko spotkania przy kawie, plotki i wspólne zdjęcia. Coraz częściej każda minuta wykorzystana jest w 100%, dzieje się tyle, że jest co wspominać przez długie tygodnie.
Miałam niedawno przyjemność uczestniczyć w spotkaniu blogerek w Łodzi, które odbyły się w uroczej rodzinnej kawiarni TUBAJKA. Miejsce pięknie urządzone i przytulne. Spotkanie zorganizowała i dopięła na ostatni guzik z precyzją mistrza Sylwia z bloga Zadbana mama. Należą jej się ogromne podziękowania i chylę czoła przed tak fantastycznie zorganizowanym przedsięwzięciem.
Na spotkanie 28 października udałam się z moją kochaną Anią z bloga loveanea.pl. Obie byłyśmy z odległych miast, więc chwilę spóźniłyśmy się i ominęło nas rozpoczęcie. Kiedy dojechałyśmy na miejsce trwały już warsztaty szycia, które prowadziła uzdolniona Małgosia z bloga Myou wraz z pracownikami  firmy Wójcik i Spółka - Maszyny do szycia


Małgosia pokazała nam krok po kroku, jak uszyć kosmetyczkę! Warsztaty okazały się wielką frajdą i pokazały, że szycie wcale nie jest straszne. Kontakt z maszyną miałam wielokrotnie i bawiłam się przednio, jednak wiele z uczestniczek szyło po raz pierwszy i potem z dumą prezentowały swoje dzieło. Hand made - tak po prostu :)Po warsztatach udałyśmy się na lunch,  gdzie serwowano do wyboru zupę meksykańską lub tartę z kurczaka. Ja zdecydowałam się na to drugie danie i bardzo mi smakowało.


Kolejnym punktem było spotkanie z fantastyczną Anią Pytkowską znaną większości z Meet Beauty, Sales Director w Agencji Blogmedia i prowadzącą bloga nietylkopasta.pl
Ania przedstawiła nam tajniki współpracy agencji z blogerami, powiedziała nam na co firmy i agencje zwracają uwagę podejmując współpracę z blogerami. Poruszony został także temat zarobków na blogu i wycen współprac. Dane statystyczne zostały przygotowane przez serwis Zblogowani. 
Podczas prelekcji wywiązała się ciekawa dyskusja, a ponieważ Ania również bloguje więc mogłyśmy liznąć tematu z dwóch stron- blogerki i agencji.
Kolejną prezentację poprowadziła uczestniczka spotkania Wioleta z bloga Mama bloguje 
która powiedziała nam jak wycenić swoją pracę, jakich błędów unikać w kontakcie z markami,oraz jak pisać ciekawe maile do firm. Ta prezentacja wywołała żwawą dyskusję .


 Następnie odbyło się spotkanie z marką Liqpharm której przedstawicielka pani Małgorzata Krynicka-Gad opowiedziała o założeniach marki i zaprezentowała fantastyczne sera. Liqpharm to młoda polska firma, producent dermokosmetyków LIQC. Pani Małgosia poczęstowała nas przywiezionym na tą okazję tortem, a podczas prezentacji można było poznać kosmetyki na własnej skórze. Bardzo zaciekawiły mnie te pięknie wyglądające buteleczki, a jeszcze bardziej ich zawartość.

Po krótkiej przerwie kawowej swoją prezentację rozpoczęła łódzka marka Now Brow, której przedstawicielka - pani Grażyna zademonstrowała zabieg regulacji brwi metodą nitkowania. Efekty zaskoczyły wszystkich, a obawy przed bólem zostały rozwiane.
Na koniec spotkania miała miejsce prezentacja Izy z bloga Nianio.com.pl na temat Instagrama  podczas której poznałyśmy zabronione #hasztagi  blokujące zasięg. Iza podpowiedziała jak promować się na tym kanale społecznościowym, oraz jak zadbać o estetyczny i ciekawy wygląd naszego profilu.

O całą oprawę fotograficzną zadbał bardzo uzdolniony fotograf Jakub Placzyński, dzięki któremu możemy cieszyć się pamiątką z tego spotkania w postaci pięknych zdjęć. Zachęcam do zajrzenia na jego profil na Facebooku  bo zdjęcia, jakie wykonuje po prostu zachwycają.  Dzięki niemu każda z nas miała wykonane zdjęcie portretowe. Ja mam także zdjęcie z Anią <3Spotkanie jak widzicie było niesamowicie atrakcyjne zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Bardzo dziękuję Sylwii za zaproszenie i cieszę się że mogłam uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu. Sylwia zadbała także o to, abyśmy nie wyszły ze spotkania z pustymi rękami. Ale o tym co przywiozłam z Łodzi napiszę następnym razem.

Poniżej możecie zobaczyć partnerów wspierających nasze spotkanie.


 
A oto lista uczestniczek spotkania :
 
 
 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz