3 grudnia 2017

Blogmas 2017 #1 Ulubione filmy świąteczne


Grudzień jest dla mnie najbardziej magicznym miesiącem w roku. Uwielbiam Święta i wszystkie przygotowania z nimi związane. Rozczula mnie wystój galerii handlowych, dekoracje na rynku, a także jarmarki bożonarodzeniowe.
Świąteczna gorączka w poszukiwaniu prezentów, pakowanie, ubieranie choinki i całe to oczekiwanie. W powietrzu czuć jakąś magię, która wpływa na mnie niesamowicie pozytywnie.
Wraz z kilkoma dziewczynami postanowiłyśmy podzielić się z Wami naszymi ulubionymi filmami, zapachami świątecznymi, dlatego co tydzień aż do Świąt pojawiać się będą posty z cyklu BLOGMAS  na które chcę Was serdecznie zaprosić. 

Dzisiaj podzielę się z Wami moimi ulubionymi filmami, które towarzyszą mi co roku i chętnie zasiadamy całą rodzinką i je oglądamy.  

EKSPRES POLARNY  ( 2004 )


Ten animowany film kochamy chyba najbardziej. Wzruszająca, nasączona magią opowieść z morałem. Opowiada historię 8-letniego chłopca, który zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. W Wigilię Bożego Narodzenia zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg. Osobliwy pan Konduktor zaprasza chłopca w niezwykłą podróż na sam Biegun Północny. Podczas podróży poznaje on trójkę nowych przyjaciół, z którymi przeżyje wiele niezwykłych przygód i, co najważniejsze - odzyska wiarę w Mikołaja.

"Kiedy byliśmy mali wszyscy słyszeliśmy ten dzwonek, jednak z upływem lat stajemy się głusi na jego brzmienie (...), bo słyszą go tylko Ci, którzy nie przestają wierzyć"

HOLIDAY ( 2006 )


Ten film chyba nigdy mi się nie znudzi. Jest to piękna romantyczna historia dwóch młodych kobiet, które zamieniły się domami na czas Bożego Narodzenia. Wynika z tego niezłe zamieszanie. Uwielbiam tą komedię i zawsze mnie wzrusza. 

TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ ( 2003 )


 Jest to zbiór powiązanych ze sobą epizodów pewnej grupy mieszkańców Londynu, pokazujący różne oblicza miłości. Mimo wielu bohaterów ogląda się przyjemnie, a ich problemy wywołują skrajne emocje. Wszystkie wątki mistrzowsko się ze sobą łączą i przeplatają. 

LISTY DO M 1, 2, 3

Trzy części polskiej romantycznej komedii, którą polecam wszystkim. Jest to film, w którym życiowo pogubieni bohaterowie odkrywają miłość w jeden grudniowy wieczór. Kolejne części to kontynuacja ich losów, jednak wciąż zaskakuje i bawi do łez. Film wprowadza w dobry nastrój i pozwala przemyśleć wiele rzeczy, zastanowić się co jest tak naprawdę da nas ważne. 

Do tych filmów wracam każdego roku ( poza Listy do M3, który miał premierę dopiero teraz ). Każdy wzrusza i bawi, wprowadza przedświąteczny nastrój i pozwala się na chwilę zatrzymać. To cudowne chwile spędzone w rodzinnym gronie, czego Wam życzę szczególnie w tym pięknym czasie. 

Zapraszam Was także do poznania innych propozycji na grudniowe wieczory do : 

Anastazji Stazyjka
Anety CosmetiCosmos
Karoliny Do połowy pełna
Justyny Elfie`s planet 

 
A jakie świąteczne filmy Wy lubicie najbardziej ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz