3 stycznia 2018

Premium Collagen 5000 - droga do pięknej skóry


O tym, że kolagen jest odpowiedzialny za nawilżenie skóry, jędrność oraz jej sprężystość nie każdy niestety wie. A jest to białko będące budulcem naszej skóry. Kiedy zaczyna zmniejszać się jego poziom w organizmie, co staje się zauważalne już po 25 roku życia, przybywa nam zmarszczek, przebarwień i szybciej widać oznaki starzenia. Może się także pogorszyć stan włosów i paznokci.
Na spotkaniu blogerek w Łodzi od firmy Naturals Pharm otrzymałam Premium Collagen 5000 który z wielką ciekawością przetestowałam.
Ta biała puszka zawiera 100% kolagenu morskiego i witaminę C.
Kolagen morski pozyskiwany z ryb ( klasy A ) jest najbardziej zbliżony swoją budową do kolagenu w organizmie ludzkim. Cząsteczka kolagenu morskiego jest mniejsza, dzięki czemu jego wchłanialność jest wyższa niż wołowego lub drobiowego. Witamina C lewoskrętna ma tu za zadanie wspierać produkcję kolagenu i maksymalizować jego działanie.

Jeśli chcemy poprawić stan naszej skóry, włosów czy paznokci, powinniśmy przyjmować kolagen zwany białkiem młodości. 
Zalecana dawka tego preparatu to 2 płaskie łyżeczki  ( 7g ) raz dziennie. Można go mieszać z wodą, sokiem lub jogurtem.  Ja wybrałam najprostszą opcję i mieszałam go z wodą.Proszek w wyglądzie przypomina mi żelatynę, nie pachnie jakoś szczególnie, a w smaku jest kwaskowaty. Zmieszany z wodą zabarwia ją lekko. Słyszałam wiele opinii, że jest niedobry, śmierdzi i ciężko go przełknąć. Jednak nie mogę się z tym zgodzić. Poza kwaśnym smakiem, nic takiego nie zauważyłam. Dobrze rozpuszcza się w wodzie i da się wypić :)
Jedna taka puszka zawiera 100 g preparatu i starczyła mi na 2,5 tygodnia stosowania.  Jest to za mało, aby ocenić jego działanie. Nie zauważyłam poprawy stanu paznokci, ani włosów, jedynie mogę stwierdzić, że mógł mieć wpływ na wygładzenie skóry twarzy. Chociaż pielęgnacja jaką stosuję, również ma w tym swój udział. Myślę, że działając od wewnątrz i zewnątrz, oraz prowadząc zdrowy tryb życia osiągniemy najlepsze rezultaty :)

Na stronie producenta znajdziemy taką informację : " PREMIUMCOLLAGEN5000 to bezpieczny preparat oparty na naturalnych składnikach. Nie stwierdzono występowania w czasie jego stosowania żadnych skutków ubocznych. Nie zaleca się jednak przyjmowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz dzieciom. Nie stosuj go również przy nadwrażliwości na jakikolwiek składnik. "

Wszystko było by pięknie i ładnie, ale najlepsze efekty przynosi długotrwałe stosowanie preparatu. Jednak myślę, że utrudnieniem jest wysoka cena, ponieważ za opakowanie musimy zapłacić 160 zł, co czyni kuracje bardzo kosztowną. Chętnie bym kontynuowała przyjmowanie tego preparatu, jednak cena jest dla mnie trochę zaporowa.


Stosujecie kurację kolagenową ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz