11 października 2018

Passionfruit Martini, Autumn Leaf & Amber - jesienne woski Goose Creek Candle


Październik nas rozpieszcza piękną pogodą, a u mnie sezon na woski i świece rozpoczął się na dobre. Goose Creek Candle ma zawsze piękne kompozycje zapachowe na ten sezon i jeszcze nie zdążę dobrze nacieszyć się jesiennymi, a już pojawiają się zimowe. Czysta rozpusta.
 Przez najbliższe tygodnie będzie bardzo zapachowo na blogu, bo mam dla Was sporo wosków do polecenia.

PASSIONFRUIT MARTINI
Passionfruit Martini  to przepiękna owocowa kompozycja, bardzo soczysta i cudownie odświeżająca. Wosk ma kolor morelowo-pomarańczowy i wygląda bardzo energetycznie. Zapach jest mocny, na sucho pachnie prawie tak samo jak po rozpaleniu. Nie jest mocno słodki, ale fajnie przełamany kwaśnymi i delikatnie cierpkimi nutami.  Przepięknie odwzorowana jest tutaj passiflora. Cudowny.
Moc bardzo dobra.

Nuty głowy: passiflora, mandarynka, żurawina
Nuty serca: limonka, cytryna, pomarańcza
Baza: drewno sandałowe, jagody jałowca


AUTUMN LEAF & AMBER


 
"Oderwij się od codziennych trosk w drewnianym domku nad jeziorem, wdychając zapach spokoju i obserwując złote liście lśniące w promieniach słońca"

 Autumn Leaf & Amber  kompletnie mnie zaskoczył. Wąchając go na sucho byłam pewna, że czuję cynamon, a w opisie zupełnie go nie ma. Po rozpaleniu też czuję cynamon, co jest dla mnie niezrozumiałe. Mój nos płata mi figle. Jest to idealna kompozycja zapachowa rozpoczynająca jesień. Zapach może już trochę oklepany, ale jednocześnie nie nudny i uzależniający. Jestem nim zachwycona! Czuję jabłka i drzewo cedrowe nadające mu ostrości i drapieżności.  Jednocześnie jest słodki, otulający i tak bardzo kojarzący się z tą porą roku. Ma w sobie tą tajemniczą aurę, jaką wyczuwa się spacerując jesienią po lesie, szurając w lekko wilgotnych liściach. Jednak to pewnie za sprawą bursztynu i wanilii mam ochotę w nim się zatracić. Moc wosku bardzo dobra.

Nuty głowy: ciepły bursztyn, jesienne jabłka
Nuty serca: jesienne drewno, złote liście
Baza: wanilia, paczula, drewno cedrowe

Oba woski są warte poznania, a znajdziecie je w  PACHNĄCEJ WANNIE


3 komentarze: